קבלת הזכויות שמגיעות לנו
קרדיט: CANVA

אחד מעקרונות הבסיס של מערכת המשפט בישראל היא הזכות של כל אדם לצבור נכסים ולעשות בהם כל מה שהוא רוצה וזאת כל עוד הדבר נעשה במסגרת החוק. הזכות המדוברת באה לידי ביטוי גם בעת מותו של בעל הרכוש, כאשר טרם פטירתו הוא יכול לבחור למי הוא רוצה להותיר את הרכוש שלו וזאת בהתאם לצוואה רשמית שמנוסחת בהתאם לכללים. עם זאת, חשוב מאוד לדעת שלא תמיד בעל הרכוש מותיר צוואה שמסדירה את אופן חלוקת הרכוש שלו לאחר מותו וזאת בשל חוסר תשומת לב או כתוצאה מרצונו החופשי. במקרים מעין אלה, חוק הירושה אשר מסדיר את סוגיית דיני הירושה במדינת ישראל קובע כי חלוקת הרכוש של הנפטר, תעשה בהתאם לכללי הירושה על פי דין כאשר הדבר מתבסס על עיקרון קרבת הדם. צו ירושה הוא הצו שיסדיר את חלוקת הרכוש בין יורשיו של האדם בהעדר צוואה.

צו ירושה- מתי יש צורך להנפיק אותו?

חוק הירושה קובע כי אם המנוח לא הותיר אחריו צוואה שיש לה תוקף משפטי, בכדי שהיורשים הישירים שלו על פי חוק, יוכלו לממש את הזכות שלהם לקבל חלק מהעיזבון של המנוח, הרי שהם נדרשים לפנות ללשכה של הרשם לענייני ירושה לצורך הנפקת צו ירושה. צו זה מכיר למעשה בזכאות החוקית להנות מהעיזבון של הנפטר. חשוב לזכור בהקשר הזה כי בניגוד לצו קיום צוואה שמטרתו היא להסדיר את אופן חלוקת העיזבון בין כלל יורשיו החוקיים, הרי שצו ירושה בפועל מהווה מסמך הצהרתי בלבד אשר מסתפק בזהות של יורשיו החוקיים של הנפטר ותו לא. עם זאת, בדומה לצו קיום צוואה, גם צו ירושה הוא מסמך שיש לו תוקף משפטי לכל דבר והוא מהווה את האסמכתא העליונה בכל מה שקשור לקביעת הזכאות של קרובי המשפחה של הנפטר לזכות בנתח מהירושה שלו. בכדי לממש את צו הירושה, כדאי מאוד לבחור עורך דין לענייני צוואה וירושה שיסייע לכם בהגשת הבקשה.

כיצד בוחרים עורך דין ירושות וצוואות?

בכדי שעורך דין ירושות וצוואות יסייע לכם, חשוב מאוד לבחור אותו בקפידה. על כן, טרם בוחרים בעורך הדין המדובר יש לוודא כי הוא מקצועי ומנוסה בתחום זה, חשוב לוודא שיש לו ותק של כמה שנים טובות של עיסוק בתחום וזאת בכדי לוודא שמדובר על איש מקצוע שמכיר היטב את התחום ויודע כיצד לבצע את העבודה. לא כדאי להתפשר בענייני ירושות וצוואות על פחות מעורך דין הטוב ביותר בתחום שכן, מדובר על נושאים שיכולים להיות מורכבים.חייגו עכשיו: 077-510-0268

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here