קרדיט - pixabay

התמכרות לסמים אינה מצב אשר מישהו בחר בו מראש. מצב ההתמכרות הינו מצב שאף אדם אינו בוחר לעצמו, זאת משום שההתמכרות מתאפיינת לא רק בתלות נפשית ופסיכולוגית אל הסם, אלא גם בתופעות הנלוות להתמכרות זו ובהוצאות כספיות אשר מובילות פעמים רבות את האדם המכור אל התחתית. גם אם בהתחלה ההתנסות בלקיחת סמים גורמת לאדם להרגיש הקלה בחייהם או אף עליונות לעומת מצבם הרגיל, הרי בסופו של יום, אנשים המכורים לסמים מדומים לאסירים של הסם, לא יכולים אתו ולא יכולים בלעדיו. כאשר אדם מגיע להחלטה, או לפחות משתכנע מצד סביבתו כי הוא מוכרח להיגמל מהסם, הוא ברוב המקרים מגיע אל מכון גמילה מסמים, על מנת לקבל סיוע מקצועי אשר יאפשר לו להשתחרר מהתלות והכבילות אל הסם שהן כמו כלא בחייו הרוחניים והפיזיים.

כיצד ניתן להיגמל ממצבי התמכרות?

גמילה ממצבי התמכרות אינה דבר של מה בכך. כאשר אדם מכניס לחייו את ההתמכרות לסם, תרופה, אלכוהול, או אוכל, קשה לו מאוד לנתק את ההרגל ההרסני ללא התערבות מבחוץ. במקרים רבים ניתן לשמוע על אנשים ידועים ומצליחים אשר נכנסו למכון גמילה מסמים ואלכוהול והצליחו לשקם את חייהם. אמנם, לא כל אדם הוא סלב, אך לכל אדם מגיעה ההזדמנות לשקם את חייו ולנתק את התלות ההרסנית שלו בחומרים ממכרים. יצירת קשר עם מרכז לגמילה מסמים מאפשרת לאדם לפתוח צוהר חדש בחייו, לחזור ל'עצמו הקודם' לפני ההתמכרות ואף לחזק את עצמו מבחינה נפשית ולהגיע למצב טוב יותר מזה שהיה לפני השימוש וההתמכרות.

באילו התמכרויות ניתן לטפל במכון גמילה?

במכוני גמילה ניתן לקבל סיוע בגמילה לא רק מסמים ואלכוהול, אלא גם סיוע בגמילה מתרופות, מאכילה לא סדירה ומהתנהגויות כפייתיות אחרות המזיקות לפרט לנהל את חייו. על עקרון זה, מרכזי גמילה מכוונים לטיפול בכל סוגי ההתמכרויות וכוללים אפשרויות לקבל טיפולים קבוצתיים, טיפולים פסיכיאטריים וטיפולים פרטניים המלווים את האדם המכור ותומכים בו. בנוסף, ישנם מכוני גמילה המאפשרים למטופל לעבור תהליך גמילה עצמי וכך לחזק את יכולת המסוגלות האישית שלו להתמודד עם בעיותיו. ישנם מכוני גמילה אשר כוללים בתוכם גם מרכז להפרעות אכילה, המכוון לאנשים הסובלים מהפרעה המאופיינת באכילה לא סדירה. מכון הרמוניה הוא מכון פרטי הכולל את כל הטיפולים שהוזכרו ומאפשר לאנשים עם התמכרויות להשתחרר ממצב חוסר האונים אשר הביאו על עצמם ולתת לעצמם הזדמנות חדשה לחיות חיים חופשיים ומלאים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here