קרדיט Canva

תקופת לימוד כינור הראשונית היא שלב אחראי וקשה ביותר. המורה צריך לדעת שהתנאי הראשון לאחיזה ולמידה נכונה הוא המצב החופשי של כל השרירים. עם שחרור השרירים, התלמיד, בעזרת המורה, ימצא את המיקום הרציונלי והטבעי ביותר של הידיים בהחזקת הכלי, כמו גם במיומנות הנגינה, ללא קושי רב. כמובן שרק מורה מקצועי במרכז יובל למוסיקה לא יפספס את השלב הכה חשוב של שחרור שרירים לפני לימוד כינור, כמו גם יתעמק אתכם על כל שלב חשוב ומשמעותי במהלך הלימודים, כך שתבנו בסיס נכון לנגינה על כינור לטווח הרחוק.

שלבים חשובים במהלך שיעורי לימוד כינור

כאשר מתחילים לעבוד על לימודי נגינה על הכינור, יש לדבוק בעקרון ההדרגתיות והעקביות במיומנויות השליטה. על המורה לקחת בחשבון שכל מיומנות מפתחת תחילה בנפרד. רק כאשר שולטים בו היטב, מתווספת לו המיומנות הבאה. לדוגמא: לאחר שהתלמיד לומד להחזיק את הכינור בצורה נכונה וחופשית יחסית, ניתן להתחיל לבצע תנועות אצבעות אלמנטריות על לוח היד. אפשר גם להתחיל להחזיק את הקשת בחוטים פתוחים רק לאחר שהתלמיד לומד להחזיק את הקשת בצורה יחסית נכונה וחופשית. המספר הגדול ביותר של טעויות במהלך הנגינה קשור קשר הדוק לשיעורים הראשונים של התלמידים, לכן אין לזלזל בעקרון ההדרגתיות, כמו גם לסמוך על ניסיון רב השנים של המורה שלכם.

כל היתרונות של לימוד כינור

שיעורי לימוד כינור, מועילים הן לילדים והן למבוגרים, מהסיבות הבאות:

  1. כאשר לומדים לנגן בכינור, מתפתחת חשיבה מתמטית והגיונית. מוזיקה עוזרת לחזק את תעלות העצבים והחיבורים של המוח.
  2. במיוחד במהירות וביעילות בשיעורי כינור אנו מפתחים מוטוריקה עדינה של הידיים, תוך שחרור השרירים, הגברת הניידות של המפרקים. כתוצאה מכך, ילדים לומדים לכתוב מהר יותר, ומבוגרים שומרים על דיוק גבוה של תנועות.
  3. שיעורי כינור מפתחים תיאום כללי של תנועות. ידי אדם פועלות במצבים וכיוונים שונים. זה גורם לכל מרכזי המוח לתפקד באופן פעיל, בהתאמה, האימון וההתפתחות שלהם מתרחשים.
  4. במהלך שיעורי כינור ומופעים, ילד או מבוגר חייבים לשלב כל הזמן מידע חזותי, מוטורי ושמיעתי. זה מוביל להתפתחות מקיפה, הרמונית של הנפש, מלמדת להתרכז.
  5. בנפרד, ראוי לציין את התפתחות הסבלנות במהלך שיעורי כינור. תוצאות האימון יהיו מורגשות רק עם חריצות והתמדה. תכונות כאלה, כמובן, מועילות בכל תחומי חיי האדם.

ובכל זאת, בחיים, היכולת להקשיב בו זמנית, לתפוס מידע ולבצע פעולות מסוימות עוזרת מאוד. מיומנויות אלו מפותחות ביעילות בתהליך הנגינה בכלי נגינה בכלל, ובכינור בפרט. אפשר ללמוד איך לנגן על הכלי הנפלא הזה במרכז יובל למוסיקה, עם מורים המקצועיים והאיכותיים ביותר, הם בהחלט יעזרו לכם להשיג תוצאות נפלאות בזמן קצר! צרו איתנו קשר > 04-8629787

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here