קרדיט לתמונה: unsplash.com

הפרי של עץ האסאי קטן, כדורי ודומה בצורה שלו לאוכמניות שחורות, רק שהוא גדול יותר מהן. הוא מיובא לישראל בצורתו הטבעית או כשהוא קפוא הישר מאזורי האמזונס הטרופיים, שם הוא מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מהתזונה של תושבי האזור. בשנים האחרונות החל האסאי להיות נפוץ גם בישראל בזכות הטעם המיוחד והשונה שלו ובהחלט אפשר לומר שהחך הישראלי אימץ אותו באהדה רבה. אפשר כיום למצוא גם לא מעט משקאות או מאכלים בטעם אסאי וכך הוא לוקח חלק במזונות או משקאות נוספים מעבר לאפשרות לאכול אותו במצבו הטבעי או כשהוא קפוא. אפשר לשלב אותו בשייקים שונים וגם לנשנש בין ארוחות.

איך אפשר להשיג אסאי בישראל?

כיום אפשר להשיג את פירות האסאי במגוון אפשרויות ותצורות – יש אפשרות לקנות את הפרי כשהוא טרי (רק חשוב לשים לב שחיי המדף שלו אינם ארוכים ולכן עדיף לצרוך אותו תוך כמה ימים או לשמור בהקפאה), אפשר לקנות אסאי קפוא וכך לשלב אותו בשייקים או מיצים שמכינים בבלנדר ואפשר גם להשיג אותו מיובש בגרנולה או כל סוג אחר של תערובת פירות טריים ויבשים. מכיוון שידועות כיום גם התכונות התזונתיות החיוביות והטובות שלו – חברות רבות רוקחות תמציות או קפסולות משמן שלו וכך אפשר לעשות שימוש במיצוי זה לצורך שמירה על הבריאות האיתנה.

מי ירצה לאכול מפירות האסאי?

מכיוון שבשנים האחרונות מגיעים לישראל מינים וסוגים חדשים של פירות וירקות – כל שנותר לישראלים זה לטעום את הפירות החדשים וכך לגלות טעמים ומרקמים חדשים שעד כה הם טרם נחשפו אליהם. כך בדיוק קורה עם אסאי. מי שכבר טעם יכול להחליט אם הוא אוהב את הטעם או שלו ויש אנשים בכל הגילאים שישמחו לטעום ולחוות משהו חדש שהם עדיין לא מכירים. בדרך זו מקבלים את ההחלטה אם לשלב את הפרי בתפריט או שלא.

את פירות האסאי תוכלו להשיג באתר Berry Fairy שמציע מגוון רחב של פירות יער ומוצרים ייחודיים, טריים או קפואים, במחירים משתלמים ומשלוח מהיר עד אליכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here