קרדיט - Canva

תביעות נזיקין הינן בד"כ תביעות לפיצוי כספי בגין נזק שנגרם בתאונה (לעתים מדובר בנזק ממקור אחר, כמו למשל איחור באבחון מחלה. במקרים בודדים בלבד קיים מנגנון פיצוי ללא הוכחת נזק, כמו למשל פרסום מכפיש ברבים). אם נפגעתם בתאונה חשוב לצלם את המפגע, לתעד את הפגיעה הגופנית, לפנות לקבלת טיפול רפואי, לאתר עדים, לשמור מסמכים רפואיים וקבלות. בהתאם לצורך יש לפנות למשטרה. ההתנהגות שלכם לאחר המקרה עשויה להשפיע על הצלחת התביעה כך שחשוב להתייעץ עם עורך דין לענייני נזיקין ולפעול על פי הנחיותיו. אל תמהרו לצאת בהצהרות או לחתום על שום מסמך מבלי להתייעץ עם עורך דין. לעתים אפילו תאונה בבית יכולה להיחשב תאונת עבודה. משרד עו"ד זלצר מלווה בהצלחה תביעות נזיקין עם צוות מקצועי ומנוסה, לקוחות המשרד נהנים מיחס אישי, זמינות, טיפול מסור והליכים משפטיים מדויקים.

כיצד עורך דין לענייני נזיקין מגיש תביעת נזיקין?

הגשת תביעת נזיקין מתחילה בבחינת הראיות והיקף הפגיעה. השלב המרכזי הינו איתור הגורמים האחראים למפגע במטרה להגיש תביעה לפיצוי מאת הגורמים הרלבנטיים. עורך דין לענייני נזיקין מקפיד להעריך את סיכויי ההצלחה של התביעה ולהסביר ללקוח מה צפוי לקרות. עורך הדין ינחה אתכם כיצד לאסוף ראיות ולתעד את הנזק שנגרם. במידת הצורך יאותרו עדים. אם ידוע לכם על מצלמה שתיעדה את הפגיעה חשוב לפעול בהקדם לקבלת התיעוד המצולם. לאחר גיבוש תיק התביעה מגישים את התביעה לבית המשפט המוסמך בצירוף המסמכים הנדרשים. לעתים חובה להגיש חוות דעת מומחה לביסוס האחריות ו/או הנזק. עורך דין בעל נסיון בתביעות נזיקין יודע להעריך באיזה בימ"ש יש להגיש את התביעה. תביעות שסכומן מוערך עד סך של 2.5 מיליון ₪ מוגשות לבתי משפט השלום ותביעות המוערכות מעל 2.5 מיליון ₪ ידונו בבתי משפט מחוזיים, שלהם הסמכות המקומית לדון בתביעה.

מתי נגיש את התביעה?

עורך דין לענייני נזיקין ימליץ לכם להגיש את התביעה לאחר התגבשות הנזק. אם מדובר בנזקי גוף בד"כ יש להמתין עד התגבשות הנזק, לעתים יחלפו אפילו מספר שנים. עם זאת יש להקפיד להגיש תביעה בטרם תתיישן. תקופת התיישנות של תביעת נזיקין היא בד"כ 7 שנים מהרגע בו התגבשה עילת התביעה (לכך יש חריגים שונים, כמו למשל במקרה של קטין, פסול דין וכדומה). לעתים יש צורך בתיעוד מקום התאונה מיד בסמוך לאחר התרחשותה ע"מ למנוע שינוי המצב הקיים (למשל תאונה בעקבות מפגע בכביש שיתוקן מיד לאחר התאונה). לעתים יש צורך בפעולות מסוימות לחיזוק התביעה (כמו למשל איתור עדים, איסוף ראיות ממצלמות אבטחה או תנועה). לעתים יש צורך בפנייה למומחה רפואי להערכת הנזק, או למומחה אחר לצורך הוכחת רשלנות (כמו למשל מומחה בטיחות, מומחה רפואי או אחר). פנייה אל משרד עו"ד זלצר מומלצת מיד בסמוך לאחר התרחשות התאונה ע"מ לקבל הנחיות ולצורך איסוף ראיות יסודי. חייגו עוד היום לתיאום התייעצות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here